Aktualności

Życzenia gnieźnieńskich policjantów z okazji Dnia Dziecka

Data publikacji 01.06.2024

1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym szczególnym dla najmłodszych czasie gnieźnieńscy policjanci pragną złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia uśmiechu, codziennej dziecięcej beztroski, spełnienia marzeń, rozwijania pasji oraz wiele szczęścia. Niech dzień Waszego święta, ale także i każdy następny, będą pełne radości. Cieszcie się każdym dniem, ale nie zapominajcie jednocześnie o bezpieczeństwie i rozsądku.

 

Policjanci podczas każdej służby prowadzą działania mające na celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim ludziom, w tym także najbardziej bezbronnym czyli dzieciom. Najmłodsi wymagają szczególnej opieki i wyjątkowego podejścia, dlatego wszystkie podejmowane przez mundurowych czynności związane z dziećmi opierają się na zasadzie prymatu ich dobra.

W tym wyjątkowym dla wszystkich dzieci dniu warto podkreślić rolę Policji w kształtowaniu pozytywnych postaw wśród najmłodszych. Prowadzone działania profilaktyczne, edukacyjne i prewencyjne, a także organizowane w szkołach i przedszkolach spotkania i pogadanki o szeroko pojętym bezpieczeństwie, mają na celu ułatwienie dzieciom trudnej drogi do dorosłości.

Dlatego gnieźnieńscy policjanci w Dniu Dziecka chcą przekazać jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia - aby Wasze dzieciństwo był wolne od smutków i zmartwień oraz pełne radości i szczęścia, a przede wszystkim bezpieczne.

 

Powrót na górę strony