Aktualności

"Prędkość i Kaskada - podsumowanie

Data publikacji 28.05.2024

Wczoraj na terenie powiatu gnieźnieńskiego i wrzesińskiego przeprowadzone zostały działania pod nazwą „Prędkość i Kaskada”. W akcji wspierali się funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego z Gniezna i Wrześni, przy pomocy Straży Leśnej z dronem. Wspólne działania policjantów miały na celu wyegzekwowanie przestrzegania prędkości, zwłaszcza w obszarach zabudowanych i w rejonie przejść dla pieszych. Rezultatem działań było ujawnienie aż 67 negatywnych zachowań na drodze.

 

W poniedziałek, 27 maja br. na terenie powiatów gnieźnieńskiego i wrzesińskiego, mundurowi z „drogówki” prowadzili wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Prędkość i Kaskada”. U uwagi na szeroki zakres działań gnieźnieńscy policjanci wspierani byli przez funkcjonariuszy z Wrześni i Straż Leśną z dronem.

Celem działania była poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Kontrole prowadzone były na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, krótkim odcinku drogi.

W czasie działań policjanci ujawnili aż 67 negatywnych zachowań na drodze, z czego 55 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Wobec wszystkich, którzy popełnili wykroczenia mundurowi zastosowali odpowiednie środki przewidziane prawem.

Kierując pojazdem należy pamiętać, że prędkość bezpieczna to prędkość dostosowana do panujących warunków, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni, a przede wszystkim własnych umiejętności. Przypominamy i przestrzegamy, że nadmierna prędkość i brawura są często przyczyną zdarzeń drogowych i może doprowadzić do tragedii!

  • policjant mierzy dozwoloną prędkość na drodze
  • policjant pochyla się przy czerwonym aucie
  • policjanci sporządzają dokumentację w radiowozie
Powrót na górę strony