Aktualności

Poprosiła o szklankę wody, okradła seniorkę

Data publikacji 27.05.2024

Gnieźnieńska policja informuje o incydencie, w którym nieznana na chwilę obecną sprawczyni okradła 88-letnią mieszkankę naszego miasta. Pod pretekstem poproszenia o szklankę wody, nieznajoma weszła do mieszkania seniorki i ukradła oszczędności w wysokości 35 tysięcy złotych.

Przebieg zdarzenia

W sobotę, 25 maja br. około 10.30 do mieszkania seniorki mieszczącego się przy ulicy Budowlanych w Gnieźnie przyszła nieznana jej kobieta mająca krótkie, ciemne włosy z białym psem z prośbą o zostawienie kartki dla sąsiada, którego nie zastała w mieszkaniu. Właścicielka, nie podejrzewając niczego złego, wpuściła nieznajomą do środka. Po chwili kobieta poprosiła seniorkę o szklankę wody. Po wyjściu „gościa” pokrzywdzona zauważyła, że z mieszkania zniknęły jej oszczędności. Sprawa została zgłoszona gnieźnieńskiej policji, ale ślad po złodziejce z psem zaginął.

Działania policji i apel do mieszkańców

Policja przyjęła zawiadomienie o kradzieży i prowadzi dochodzenie w celu ustalenia danych personalnych sprawczyni.

Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności przy kontaktach z nieznajomymi.

Nie wpuszczajmy do swoich mieszkań osób, które proszą nas o pomoc, szklankę wody, czy też lekarstwo. Jeżeli chcemy wspomóc taką osobę, pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. Dla własnego bezpieczeństwa poinformujmy ją żeby poczekała na klatce schodowej. Następnie po zamknięciu drzwi na klucz, możemy iść po to, co chcemy jej ofiarować. W takiej sytuacji warto również zawołać sąsiadów. Zwracamy się również z prośbą do osób młodych, by w ramach pomocy sąsiedzkiej zwracali uwagę na mieszkania sąsiadów - szczególnie osób starszych.

Jeżeli posiadają Państwo informacje na temat sprawczyni kradzieży prosimy o kontakt policjantką zajmującą się sprawą pod numerem telefonu 47 77 21 280 lub 47 77 21 211.

 

Powrót na górę strony