Aktualności

Trzy areszty za pobicie trzech osób

Data publikacji 22.05.2024

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o pobicie, którego skutkiem były obrażenia ciała dwóch kobiet i mężczyzny. Kryminalni ustalili, że oprawcy wykorzystali fakt pobytu pokrzywdzonych w miejscu zamieszkania, siłowo wdarli się do domu i zaatakowali ich z dużą agresją, uderzali oraz kopali po całym ciele, w wyniku czego dwie osoby straciły przytomność, a jedna z nich musiała być natychmiast hospitalizowana. Sprawcy zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia. Mocny materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia im zarzutów oraz tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozić im może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali 36-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 34 i 47 lat, którzy pobili przebywających w domu trzech pokrzywdzonych. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów operacyjnych przestępcze trio trafiło do policyjnych cel. Na wniosek śledczych i prokuratora gnieźnieński sąd zastosował wobec agresorów środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do pobicia doszło w sobotę, 18 maja br. po południu. Tego dnia w siedzibie komendy stawiła się pokrzywdzona, która złożyła zawiadomienie o napaści na nią oraz jej syna i synową, która pomimo separacji z jej synem tego dnia przebywała u niej w domu. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że w pewnym momencie siłowo do pomieszczeń mieszkalnych wdarło się dwóch mężczyzn i kobieta, po czym pobili wszystkich domowników. Zgłaszająca przed napastnikiem uciekła na piętro domu, a gdy po chwili zeszła na parter zauważyła synową z ciętymi ranami na ciele i syna nieprzytomnych, leżących w pokoju. Przybyłe na miejsce pogotowie udzieliło pomocy pokrzywdzonym, jednocześnie hospitalizowany został syn zgłaszającej. Policjanci z Wydziału Kryminalnego gnieźnieńskiej komendy jeszcze tego samego dnia zatrzymali wszystkie trzy osoby podejrzane o pobicie.

Śledczy z gnieźnieńskiej komendy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na przedstawienie sprawcom pobicia zarzutów dotyczących wdarcia siłowego do domu, pobicia i kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonych oraz wystąpienia do sądu o tymczasowe aresztowanie sprawców. Na wniosek śledczych, gnieźnieński sąd zastosował wobec najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Czynności w sprawie trwają, a kryminalni ustalają teraz motywy sprawców.

 

asp. szt. Anna Osińska
 

  • Zdjęcie kolorowe wykonane na korytarzu. Policjant prowadzi zakłutego w kajdanki mężczyznę.
  • Zdjęcie kolorowe wykonane na korytarzu. Policjant prowadzi zakłutą w kajdanki, ubraną w czarną koszulkę i czarne spodnie kobietę.
Powrót na górę strony