Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kliknij i zgłoś zdarzenie
Ponad 400 zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nanieśli mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego przez pierwsze trzy miesiące tego roku. Interaktywne narzędzie pozwala na wskazanie miejsc, w których zagrożone jest bezpieczeństwo lub porządek publiczny.
O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją wie już dużo mieszkańców naszego powiatu, którzy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy w dalszym ciągu do korzystania z tego narzędzia.
Ponad 400 zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nanieśli mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego przez pierwsze trzy miesiące tego roku. Najwiecej, bo aż 90 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości.
Osoby, do których ta informacja być może jeszcze nie dotarła informujemy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Obsługa KMZB jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html i już jeste na stronie KMZB. Po tym można już nanieść na mapę zagrożenie i w ten sposób poinformować Policję o niepokojących nas zjawiskach. W ciągu 5 dni zagrożenie zostanie zweryfikowane. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadadzą jej status „potwierdzone” i podejmą czynności zmierzające do wyeliminowania zagrożenia oraz zapobiegania stwierdzonym zagrożeniom.
Jest to również świetne narzędzie do komunikowania się z dzielnicowym, do którego - jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu - spływa taka informacja. Jednak nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji – do tego wciąż służy numer alarmowy 112.
Policjanci zachęcają mieszkańców Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego do korzystania z tej formy komunikacji z Policją. Prosimy, aby z narzędzia korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.