Aktualności

"Trzeźwy poranek" w Trzemesznie

Data publikacji 29.04.2024

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 1 000 kierujących pojazdami na drogach gminy Trzemeszno.

Piłeś? Nie jedź! Wydaje się to proste i oczywiste, okazuje się jednak, że nie dla wszystkich...

Wykazały to przeprowadzone dzisiaj przez policjantów gnieźnieńskiej drogówki na terenie gminy Trzemeszno działania „Trzeźwy poranek”.

Akcja trwała od wczesnych godzin rannych.

Funkcjonariusze przebadali ponad 1000 kierujących pojazdami.

Celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Wynik: mundurowi ujawnili 4 kierowców, którzy wcześniej spożywali alkohol. Rekordzista – 42-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, mężczyzna odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Pozostała trójka odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

Funkcjonariusze z gnieźnieńskiej drogówki prowadzą działania „Trzeźwy poranek” cyklicznie i już zapowiadają, że będą one kontynuowane.

 

  • Policjant przeprowadza kontrolę trzeźwości kierującego ciągnikiem.
  • Policjant przeprowadza kontrolę trzeźwości kierującego TIRem
  • Kontrola trzeźwości kierowców samochodów osobowych
  • Policjant przeprowadza kontrolę trzeźwości kierującego samochodem osobowym.
Powrót na górę strony