Aktualności

Autochodzik będzie uczył z policjantami bezpieczeństwa na drodze

Data publikacji 05.04.2024

Policjanci otrzymali "Zestaw Miasteczko Umiejętności Drogowych AUTOCHODZIK". To narzędzie, które pomoże funkcjonariuszom w edukacji najmłodszych o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Autochodzik to zestaw złożony ze znaków drogowych, sygnalizacji drogowej oraz samochodzików, pozwalający poprzez zabawę, uczyć dzieci podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Zestaw zakupiło starostwo powiatowe w Gnieźnie. Dzisiaj, w obecności dzieci z Przedszkola Janek Wędrowniczek nastąpiło oficjalne przekazanie go policjantom.

 

"Zestaw Miasteczko Umiejętności Drogowych AUTOCHODZIK" za kwotę 6 500 złotych zakupiło starostwo powiatowe w Gnieźnie, stały partner gnieźnieńskich policjantów w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

Dzisiaj, w obecności dzieci z Przedszkola Janek Wędrowniczek, w salce konferencyjnej gnieźnieńskiej komendy członek zarządu powiatu gnieźnieńskiego Mariusz Mądrowski i dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Maciej Szczepański oficjalnie przekazali zestaw na ręce I zastępcy komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie kom. Mariusza Masłowskiego.

Autochodzik będzie teraz wykorzystywany przez policjantów w działaniach profilaktyczno-edukacyjnych skierowanych do dzieci z powiatu gnieźnieńskiego. Złożony ze znaków i sygnalizacji drogowej oraz samochodzików, pozwoli podczas praktycznych ćwiczeń uczyć najmłodszych podstawowych przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach. Korzystając z zestawu dzieci będą mogły wcielać się w uczestników ruchu drogowego np. pieszego lub kierowcę. W formie zabawy poznają obowiązki uczestników ruchu, będą ćwiczyć właściwe postawy i uczyć się prawidłowych nawyków.

 

asp. szt. Anna Osińska

 

  • Zdjęcie grupowe, policjant, policjantka, dwóch mężczyzn w średnim wieku, dzieci w autach z pianki
  • Dwoje dzieci w autochodziku
  • dzieci składają puzle
  • przedszkolaki przy znakach drogowych
Powrót na górę strony