Aktualności

„Trzeźwy poranek” nie dla wszystkich okazał się trzeźwy

Data publikacji 02.04.2024

We wtorek z samego rana policjanci gnieźnieńskiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Akcja ta miała na celu wyeliminowanie z naszych dróg nietrzeźwych kierujących stanowiących ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego oraz dla samych kierowców i osób, które przewożą. Funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących, których stan trzeźwości wykazywał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie i dwóch, powyżej 0,2 promila.

 

Wśród ponad 1300 kierujących pojazdami, skontrolowanych przez gnieźnieńskich policjantów drogówki, aż 5 znajdowało się po alkoholu. Trzech odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości (przestępstwo), 2 za jazdę w stanie po użyciu alkoholu (wykroczenie).

Rekordzista zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Kościuszki w Gnieźnie miał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi.

Poranne działania przeprowadzone przez gnieźnieńską drogówkę pn. "Trzeźwy poranek" tym razem prowadzone były na ulicach Pierwszej Stolicy Polski.

Przypominamy, że celem trwającej od wielu miesięcy akcji "Trzeźwy poranek" jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Gnieźnieńscy policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych przeprowadzają zmasowane kontrole trzeźwości kierowców. Jak pokazały dzisiejsze działania takie akcje są konieczne.

 

  • policjant drogówki sprawdza trzeźwość kierowcy
Powrót na górę strony