Aktualności

Popełnił kilka wykroczeń, a odpowie za przestępstwo

Data publikacji 26.03.2024

Policjanci z Witkowa zatrzymali i rozliczyli 20-latka za kradzieże, których się dopuścił. Mężczyzna chciał przechytrzyć mundurowych dopuszczając się kilkukrotnej kradzieży nie przekraczającej wartości wykroczenia. Jednak funkcjonariusze połączyli jego działania w czyn ciągły, co umożliwiło przedstawienie mu zarzutu przestępstwa.

 

Pierwszej kradzieży dokonał 15 marca 2024r. Zabrał wtedy ze sklepowej półki wody toaletowe znanych firm, upewniając się, że nie przekroczył wartości wykroczenia i opuścił sklep nie płacąc za towar.

W tej samej drogerii pojawił się w krótkich odstępach czasu 7 razy powodując łączne straty na ponad 2 900 zł.

Każdorazowo kradł wody toaletowe.

Ostatnia kradzież miała miejsce 21 marca. Wówczas kradzież zauważyła obsługa sklepu, która powiadomiła funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Witkowie.

20-latek zdążył oddalić się ze sklepu, jednak został zatrzymany kilka minut później przez przybyłe patrole policji na jednej z sąsiednich ulic. Skradziony asortyment odzyskano.

Dodatkowo podczas przeszukania okazało się, że posiadał przy sobie marihuanę.

Młody mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Żadna z popełnionych kradzieży nie przekroczyła wartości wykroczenia, jednak funkcjonariusze połączyli jego działania w czyn ciągły, co umożliwiło przedstawienie mu zarzutu przestępstwa, a także posiadania narkotyków.

Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

  • Dwie opakowania od wód toaletowych w białym kolorze.
Powrót na górę strony