Aktualności

Uroczyste ślubowanie nowych policjantek i policjantów

Data publikacji 13.03.2024

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęci do służby funkcjonariusze, w tym 9 z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, złożyli wczoraj uroczyste ślubowanie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji.

 

Na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 12 marca br. odbyło się uroczyste ślubowanie 116 nowo przyjętych policjantek i policjantów. Ślubowanie odebrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut, który jako pierwszy przywitał ślubujących. Na uroczystym apelu obecna była również mł. insp. Violetta Mójta Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

W uroczystości udział wzięli Komendanci Miejscy i Powiatowi woj. wielkopolskiego oraz Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu - przełożeni nowych policjantów, a także Przewodniczący NSZZ Policjantów woj. Wielkopolskiego mł. insp. Andrzej Szary.

Wśród zaproszonych gości pojawili się Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Poznaniu pan Paweł Kurosz oraz Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania pan Witold Rewers.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut pogratulował nowo przyjętym policjantom podjętej decyzji oraz podziękował za podjęcie się służby na rzecz bezpieczeństwa wielkopolan. Podkreślił jak ważne jest dobre, merytoryczne przygotowanie do pełnienia służby. Życzył im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i planów. Wyraził przekonanie, że młodzi policjanci będą godnie reprezentować mundur w służbie oraz poza nią.

Następnie głos zabrał Przewodniczący NSZZ Policjantów woj. Wielkopolskiego mł. insp. Andrzej Szary. Poza gratulacjami dla nowych policjantów skierował również podziękowania do ich rodzin. Bez ich wsparcia i wyrozumiałości, nie jest możliwe skuteczne wypełnianie policyjnych obowiązków.

Był to dla wszystkich nowo przyjętych bardzo ważny dzień, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Służba w szeregach wielkopolskiej Policji jest wyróżnieniem, ale i dużą odpowiedzialnością. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zdobywania doświadczenia w szkołach policyjnych, a następnie praca w jednostkach garnizonu wielkopolskiego. Po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek, by wesprzeć ich w służbie.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na gratulacje od rodzin i bliskich oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia.

  • komendant oddaje honor
  • Widok z III piętra na dziedziniec komendy w Poznaniu
  • książka z flagą
  • Policjanci z oddziału prewencji z flagą Polski
  • Dwie policjantki posterunkowe
  • Kilkudziesięciu nowo przyjętych policjantów od tyłu
  • młodzi policjanci z komendantem policji w środku
  • 9 młodych policjantów na dziedzińcu komendy
Powrót na górę strony