Aktualności

Areszt dla sprawcy przemocy domowej

Data publikacji 04.03.2024

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym spędzi 48-letni obywatel Białorusi podejrzany o pobicie i znęcanie się psychicznie i fizycznie nad żoną. Domowy agresor został zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów, chwilę po tym jak wszczął awanturę i dokonał pobicia 50-latki. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Informację o awanturze, która miała miejsce w jednym z mieszkań na terenie miasta dyżurny policji z Gniezna otrzymał 1 marca 2024 roku. Wówczas na miejsce został wysłany patrol interwencyjny. Pod wskazanym adresem policjanci zastali 48-latka oraz jego żonę. Mężczyzna poinformował mundurowych, że interwencja nie jest potrzebna, ponieważ do żadnej awantury nie doszło, a jego żona się przewróciła. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca nie mówił prawdy, mogło dojść do pobicia, tym bardziej, że skarżyła się na silny ból w klatce piersiowej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Pokrzywdzona ze złamaniem kilku żeber trafiła do szpitala.

48-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy.

Z policyjnych ustaleń wynika, że kobieta od 2022 roku znosiła wyzwiska, szarpanie, popychanie oraz bicie i groźby pozbawienia życia. Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad partnerką przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonej.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się nad osobą najbliższą i naruszenia nietykalności cielesnej.

Sąd, na wniosek Policji i prokuratora, zastosował wobec 48-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci apelują! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Powrót na górę strony