Aktualności

Przewozili narkotyki – wpadli podczas kontroli drogowej

Data publikacji 12.12.2023

Gnieźnieńscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch 24-latków podejrzanych o posiadanie narkotyków. W samochodzie, którym jechali funkcjonariusze znaleźli mefedron i marihuanę. Mężczyźni twierdzili, że to wszystko na użytek własny. Za posiadanie środków odurzających oraz substancji psychotropowych wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 8 grudnia 2023 roku w Gnieźnie przy ulicy Wrzesińskiej policjanci kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW.

Kierującym okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Mieleszyn, obok niego siedział jego rówieśnik przebywający obecnie w Gnieźnie. Podczas interwencji obaj byli zdezorientowani i zachowywali się nerwowo. Funkcjonariusze szybko ustalili powód ich zachowania.

Na tylnej kanapie pojazdu znaleźli bluzę a w niej woreczek z zapięciem strunowym z zawartością ponad 400 gramów substancji krystalicznej. W schowku znajdował się susz roślinny o wadze 35 gramów waga elektroniczna, młynek metalowy, igła i strzykawka.

Po zbadaniu zabezpieczonych substancji okazało się, że to mefedron i marihuana.

Ponadto w miejscach ich zamieszkania policjanci kryminalni znaleźli więcej środków psychotropowych, które zostały zabezpieczone do badań laboratoryjnych.

Sprawcy zostali zatrzymani i umieszczeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe i dozory policyjne.

Za popełnione przestępstwa grozi podejrzanym do 3 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie.

 

  • biały proszek w folii z zapięciem strunowym
  • kolorowe tabletki w kilku woreczkach strunowych leżą na stoliku
  • białe kryształki w foli z zapięciem strunowym na stoliku
Powrót na górę strony