Aktualności

Odebrali psa nieodpowiedzialnemu właścicielowi

Data publikacji 06.11.2023

Policjanci z Kłecka prowadzą dochodzenie w sprawie znęcania się nad psem przez mieszkańca gminy Kiszkowo. O zaniedbanym, przebywającym w nieodpowiednich warunkach zwierzęciu policję poinformowało TOZ w Kłecku. Pies został odebrany, przekazany pracownikom Urzędu Gminy Kiszkowie, następnie trafił do Schroniska w Gnieźnie. Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

 

W piątek, 3 listopada br. policjanci z Kłecka przyjęli zawiadomienie od inspektora Opieki nad Zwierzętami dotyczącą znęcania się nad psem.

Pod wskazany adres, na teren jednej z posesji w gminie Kiszkowo, funkcjonariusze udali się wspólnie z lekarzem weterynarii, TOZ w Kłecku, pracownikami Urzędu Gminy w Kiszkowie, gdzie zastali mężczyznę oraz jego czworonoga - owczarka niemieckiego wabiącego się „Rex”.

Po przeprowadzeniu badania lekarz stwierdził, że pies jest dobrze odkarmiony, jednak jego stan został oceniony na katastrofalny. Najprawdopodobniej zwierzę nigdy nie było u weterynarza.

Czworonóg został odebrany. Trafił pod fachową opiekę do Schroniska dla Zwierząt w Gnieźnie.

Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

Pamiętajmy, że zwierzę samo nie poskarży się na swojego właściciela, pomóc mu może jedynie inny człowiek. Apelujemy do mieszkańców posiadających zwierzęta o przestrzeganie obowiązujących przepisów, a w szczególności o troskę i opiekę nad nimi.

Pamiętajmy również o tym, aby nie być obojętnym na krzywdę zwierząt i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast informować odpowiednie służby pisząc na adres: zielonastrefa@po.policja.gov.pl

Każda informacja, która może uchronić zwierzęta przed cierpieniem, zapobiec popełnieniu przestępstwa przy ich wykorzystaniu oraz doprowadzić do ukarania osób, które popełniły przestępstwo lub wykroczenie na szkodę środowiska, jest bardzo cenna dla policjantów.

Dlatego, jeżeli jesteś świadkiem lub masz informacje o popełnionych przestępstwach i wykroczeniach przeciwko zwierzętom lub środowisku naturalnemu:

• nieuzasadnionym, niehumanitarnym zabijaniu zwierząt, znęcaniu się nad nimi poprzez m.in. torturowanie lub przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania;

• oferowaniu do sprzedażny lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem;

• przestępstwach bądź wykroczeniach przeciwko środowisku

Nie bądź obojętny – zareaguj!

  • Zdjęcie kolorowe. Owczarek niemiecki w kojcu, sierść posklejana, cała w odchodach.
  • Widok pyska psa w kojcu
  • Zdjęcie kolorowe. Owczarek niemiecki w kojcu w którym stoi woda, sierść posklejana.
Powrót na górę strony