Aktualności

Areszt za znęcanie się nad rodzicami

Data publikacji 25.09.2023

Kara nawet 8 lat pozbawienia wolności może grozić 39-latkowi z Gniezna, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi nieporadnymi życiowo, z uwagi na wiek rodzicami. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie.

 

Kilka dni temu, po kolejnej rodzinnej awanturze, sąsiedzi powiadomili Policję. Sprawa dotyczyła 39-latka Gniezna i jego rodziców. 

Funkcjonariusze już wcześniej wszczęli procedurę Niebieskiej Karty, nie była to ich pierwsza interwencja w mieszkaniu, w którym przebywali seniorzy z synem.Za każdym razem interwencje wzywali sąsiedzi. Rodzice próbowali chronic syna, który znajdując się pod wpływem alkoholu używał wobec nich słów nieprzyzwoitych, popychał, wszczynał awantury w mieszkaniu.

W trakcie realizowanych czynności procesowych okazało się, że 39-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami.

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący znęcania się nad osobami nieporadnymi życiowo, z uwagi na wiek. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mezczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony