Aktualności

Tymczasowy areszt za rozbój

Data publikacji 14.09.2023

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował 3 miesięczny wobec 22-letniego sprawcy rozboju. Wobec jego 16-letniego kompana toczy się odrębne postępowanie przed Sądem Rodzinnym. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Trzemesznie. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego na ulicy, po czym zabrali mu telefon komórkowy.

 

Gdy tylko do policjantów z Trzemeszna dotarła informacja o rozboju dokonanym na młodym mężczyźnie, mundurowi przystąpili do działania.

Ustalili, że do przestępstwa doszło 9 września w nocy na terenie miasta. Dwóch sprawców zaatakowało nastolatka na ulicy Tumskiej w Trzemesznie i grożąc nożem zabrali telefon komórkowy o wartości prawie 1 200 złotych.

Na podstawie zebranych informacji ustalili dokładny przebieg zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Miejscowi funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon i ustalili sprawców, którymi okazali się 16-latek i 22-latek. Oboje to mieszkańcy Trzemeszna. Starszy z nich został zatrzymany, po czym usłyszał od prokuratora zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wobec młodszego toczy się odrębne postępowanie przed Sądem Rodzinnym.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 22-letniego napastnika tymczasowy trzymiesięczny areszt. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Sprawcy byli wcześniej notowani przez policję.

Powrót na górę strony