Aktualności

Areszt dla nożownika

Data publikacji 29.08.2023

Gnieźnieńscy policjanci ustalili i zatrzymali 39-letniego sprawcę ugodzenia nożem 43-letniego gnieźnianina. Wczoraj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował, że podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

 

W piątek, 25 sierpnia późnym wieczorem dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał informację, że na Szpitalny Oddział Ratunkowy został przywieziony pacjent z raną kłutą podbrzusza.

Ranny mężczyzna nie udzielił informacji na temat okoliczności zdarzenia, jak i samego sprawcy. Konieczna była natychmiastowa operacja ratująca życie.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego i dzielnicowi. Ustalono, że do zdarzenia doszło na ulicy Dalkoskiej w Gnieźnie podczas libacji alkoholowej, gdzie 39-letni sprawca ugodził 43-letniego pokrzywdzonego nożem kuchennym w podbrzusze. W wyniku tego odniósł on obrażenia, które bezpośrednio zagrażały jego życiu i zdrowiu.

Nożownik zdołał uciec jeszcze przed przyjazdem mundurowych, jednak został zatrzymany zaraz po północy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu przez prokuratora zarzutu usiłowania zabójstwa.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował, że 39-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kara, jaka mu grozi za popełnione przestępstwo to nie mniej niż 8 lat, 25 lat albo kara dożywotniego więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie.

  • Zdjęcie kolorowe, dwóch policjantów widocznych od tyłu prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • żółty nóż kuchenny
Powrót na górę strony