Aktualności

Oszustka z Gniezna zatrzymana

Data publikacji 29.08.2023

Gnieźnieńscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób zatrzymali kobietę poszukiwaną czerwoną notą Interpolu, europejskim nakazem aresztowania i 17 listami gończymi wydanymi przez Sądy Rejonowe w całym kraju.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie od połowy 2022 roku prowadzili poszukiwania 29-letniej mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego skazanej prawomocnymi wyrokami sądowymi za liczne oszustwa.

Tropy wiodły ich do Niemiec i Holandii. Pomimo intensywnych czynności, kobieta poszukiwana skutecznie ukrywała się. Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie zbierane w tej sprawie informacje. W pewnym momencie, policjanci ustalili, że 29-latka ma nowego partnera i sporadycznie przyjeżdża do Polski, gdzie przebywa u jego rodziny na terenie województwa lubelskiego.

Pod koniec ubiegłego tygodnia nastąpił przełom, okazało się, że poszukiwana przyjechała do Polski na uroczystości rodzinne.

26 sierpnia rano funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania, w którym przebywała 29-latka. Została zatrzymana, po czym trafiła do policyjnego aresztu w Białej Podlaskiej.

Poszukiwana rozpoczęła już odbywanie zasądzonej przez wymiar sprawiedliwości karę więzienia wynoszącą 10 lat i 8 miesięcy.

  • Zdjęcie kolorowe, policjant prowadzi zatrzymaną kobietę ubraną na różowo. Z przodu przed budynkiem zaparkowane dwa radiowozy.
Powrót na górę strony