Aktualności

Zarzut za kradzież towaru w markecie

Data publikacji 07.08.2023

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 40-latkowi z Kruszwicy. Mężczyzna ukradł towar z marketu w Trzemesznie, a wszystko to zostało zarejestrowane przez sklepowy monitoring. Mężczyzna w najbliższym czasie z popełnionego przestępstwa będzie tłumaczył się przed sądem.

 

Tylko dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przyjęli kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży w marketach. Z reguły czyny takie są rejestrowane przez sklepowe monitoringi, których zapis jest później zabezpieczany do prowadzonych postępowań. Sami sprawcy, w przypadku publikacji wizerunku przez policję mogą poczuć się prawie jak celebryci. Kwoty kradzieży zaskakują czasami nawet funkcjonariuszy. Takim przykładem może być 40-letni mieszkaniec Kruszwicy, który 18 lipca br. wybrał się na zakupy do marketu w Trzemesznie. Do wózka naładował towar za ponad 2 500 złotych. W środku było mięso, sery, alkohol, artykuły drogeryjne. Mężczyzna nie zamierzał jednak płacić za zakupy płacić. Po przekroczeniu linii kas został ujęty przez ochronę sklepu. Towar z wyjątkiem mięsa wrócił na sklepowe półki. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży.

Przypominamy, że takie przestępstwa zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Zdjęcie kolorowe, widok z góry. Osoba w czapce z daszkiem pcha załadowany wózek sklepowy. Po bokach lady z towarem marketowym.
Powrót na górę strony