Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE 2023

Data publikacji 01.08.2023

Trwają wakacje, czyli czas podróży i wypoczynku. Wielu z nas w trakcie wakacji podróżuje indywidualnie lub całymi rodzinami. Na drogach pojawia się więcej kierujących pojazdami, miłośników motocykli, rowerzystów, czy osób poruszających się na hulajnogach. Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, ale także policjantom pełniącym służbę na drogach przyświecać powinno jedno, wspólne hasło: „Bezpieczne Wakacje”.

Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy i aktywności, poprzedzony zazwyczaj daleką podróżą. Na drogach widzimy większą liczbę pojazdów dlatego zapewnienie sprawnego i bezpiecznego dotarcia do celu jest najważniejszym zadaniem służb działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że policjanci zwracają uwagę, czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów, tj. stosują się do ograniczeń prędkości, korzystają z pasów bezpieczeństwa, właściwie przewożą dzieci w pojazdach. Sprawdzany jest także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach podczas letniego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji.

Policjanci ruchu drogowego  kontrolują kierowców  autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek oraz sprawdzają stan techniczny tych pojazdów.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało Wykaz punktów kontroli autobusów - wakacje 2023.

Pamiętajmy, aby w czasie podróży, jak również w trakcie letniego wypoczynku, przestrzegać zasad bezpieczeństwa, kierować się zdrowym rozsądkiem i postępować w taki sposób, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przez okres wakacji publikuje kolejną już odsłonę policyjnej mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, która zamieszczona jest  m.in. na stronach internetowych Policji. Każdy wypadek ze skutkiem śmiertelnym jest oznaczony na interaktywnej mapie, gdzie podane są statystyki dzienne oraz liczba wypadków od początku wakacji.

Policyjną akcję kolejny raz wspiera firma Screen Network S.A., która na swoich ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych będzie emitowała aktualną mapę.

(Biuro Ruchu Drogowego KGP)

  • na zdjęciu jest napis Bezpieczne Wakacje
Powrót na górę strony