Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi w trosce o działkowców

Data publikacji 02.06.2023

Dzielnicowi przeprowadzili działania informacyjno- edukacyjne dla działkowiczów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w powiecie gnieźnieńskim. Celem akcji było przypomnienie o zabezpieczaniu mienia przed aktami wandalizmu oraz kradzieżom i włamaniom.

 

Trwa „sezon działkowy”. Dzielnicowi z Gniezna i podległych komisariatów policji od kwietnia br. uczestniczyli w zebraniach z właścicielami ogródków działkowych (ROD). Policjanci spotykali się apelowali do działkowiczów o niepozostawianie swojego mienia bez nadzoru, a także o „sąsiedzką czujność”. Zbliżający się okres wakacyjny sprzyja kradzieżom i włamaniom nie tylko do domów i mieszkań.

Dzielnicowi w dalszym ciągu rozmawia z osobami przebywającymi na terenie ogródków działkowych o różnego rodzaju zagrożeniach jakie mogą ich spotkać ze strony nieuczciwych osób. Podczas rozmów policjanci udzielają rad jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą kradzieży i włamania.

Właściciele ogródków również mają duży wpływ na bezpieczeństwo. Warto o nie dbać wspólnie z sąsiadami. Na zasadzie wzajemności zwracajmy np. uwagę na osoby nieznajome, które chodzą po terenie ogrodu” – podkreśla podinsp. Mieczysław Napierała przełożony dzielnicowych.

ABY TWOJA DZIAŁKA BYŁA BEZPIECZNA:

 • nie zostawiaj w altance przedmiotów wartościowych bez nadzoru,
 • Nie zabieraj  na działkę dużych sum pieniędzy, kart płatniczych, biżuterii, cennych przedmiotów elektronicznych;
 • pieniądze, dokumenty, telefon komórkowy trzymaj przy sobie, a  jeśli jest to niemożliwe, zamknij je w altance;
 • nie opowiadaj postronnym osobom, jaki sprzęt przechowujesz na działce;
 • wychodząc nawet na chwilę zawsze zamykaj altankę;
 • zwracaj uwagę na obcych, którzy bez celu chodzą po ogrodach działkowych - czasem pytanie "Kogo Pan szuka?" może skutecznie odstraszyć złodzieja;
 • powiadom policję o podejrzanie zachowujących się osobach, staraj się zapamiętać ich wygląd;
 • zapisz w sobie znanym miejscu numery fabryczne lub seryjne przedmiotów wartościowych - ułatwisz Policji identyfikację w razie kradzieży
 • jeśli parkujesz swój samochód na ogródkach działkowych - nigdy nie zostawiaj w nim cennych przedmiotów;
 • załóż solidne zamki w swojej altanie,  pomyśl o zamontowaniu dobrych bezpiecznych drzwi, najlepiej by były okute blachą oraz okien z szybami antywłamaniowymi;
 • podziel się swoimi informacjami z dzielnicowym- jego dane znajdziesz na stronie internetowej lub w aplikacji na telefon komórkowy Moja Komenda.

Podziel się swoimi spostrzeżeniami i reaguj na zagrożenie! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie skali, a także rodzaju zagrożeń. Wskaż miejsca, w których chcesz częstszych patroli Policji. Podkreślamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

 

asp. szt. Anna Osińska

 • Dzielnocowi przed Rodzinnym Ogrodem Działkowym
Powrót na górę strony