Aktualności

Figo znów spisał się na medal

Data publikacji 25.05.2023

Praca Figo - policyjnego psa tropiącego z Gniezna i jego przewodniczki sierż. Edyty Gabryszewskiej okazała się kluczem do sukcesu poszukiwań 35-letniego Gnieźnianina.

 

W środę, 24 maja 2023 roku przed 19:00 dyżurny policji w Gnieźnie otrzymał zawiadomienie o zaginięciu 35-latka.

Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna wyszedł przed południem z mieszkania, a stan psychofizyczny w jakim się znajdował wskazywał na możliwe zagrożenie jego życia.

Zaniepokojona rodzina w pierwszej kolejności szukała go na własną rękę, jednak gdy to nie przynosiło skutku, zaalarmowali służby.

Policjanci natychmiast zorganizowali działania i podjęli poszukiwania.

Komendant Powiatowy insp. Przemysław Kozanecki ogłosił alarm dla Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego, podano również komunikat w mediach społecznościowych.

Przed 23:00 trzy kilometry od miejsca zamieszkania zaginionego Figo podjął trop, po którym dotarł do mężczyzny owiniętego kocem ukrytego za drewnem stolarskim w jednym z pomieszczeń garażu.

Funkcjonariusze zajęli się mężczyzną do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Dzięki pomocy służbowego psa oraz odpowiedniej i szybkiej organizacji działań poszukiwawczych mężczyzna został odnaleziony już po kilku godzinach od zawiadomienia o zaginięciu i otrzymał niezbędną pomoc.

116 123 telefon dla osób przeżywających kryzys emocjonalny;

  • przewodnik psa policyjnego - funkcjonariuszka z psem służbowym owczarkiem
Powrót na górę strony