Aktualności

Gnieźnieńscy policjanci po raz kolejny włączyli się w akcję Kiszkowskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi

Data publikacji 13.03.2023

Gnieźnieńscy policjanci oddawali krew podczas zorganizowanej zbiórki, w którą również włączyli się mieszkańcy gminy Kiszkowo. Wśród mundurowych wielu jest takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.

 

Policjanci z Gniezna kolejny raz przyłączyli się do szczytnej akcji, mającej na celu ratowanie ludzkiego życia.

Wczoraj (12.03.2023r.) w Hali Sportowej w Kiszkowie można było oddać krew oraz wziąć udział w zbiórce na stopę elektryczną dla Kasi Pszeniczki.

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia. Pamiętajmy, że bieżące stany magazynowe krwi i jej składników maleją. Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

 

 

  • kilka osób, w tym dwóch policjantów na terenie wejścia do hali sportowej
  • policjant w mundurze oddaje krew
  • policjantka w maseczce przy stole podczas wywiadu przed oddaniem krwi
Powrót na górę strony