Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Marketowa szajka złodziei zatrzymana na gorącym uczynku

Data publikacji 09.03.2023

Mieszkaniec Konina wyszedł z marketu z koszem pełnym zakupów, za które nie zapłacił. Na gorącym uczynku wpadł on i 4 osoby z którymi przyjechał do Gniezna na marketowe kradzieże.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 6 marca 2023 roku wieczorem na ul. Gdańskiej w Gnieźnie.

Funkcjonariusze operacyjni prowadzili czynności w innej sprawie, gdy zauważyli zaparkowany na zatoczce samochodowej pojazd marki Daewoo, do którego podbiegł mężczyzna z koszykiem pełnym zakupów. Nerwowo, w pośpiechu wrzucił towar do bagażnika. Funkcjonariusze domyślili się, że mają do czynienia z kradzieżą, co też szybko się potwierdziło.

Operacyjni wspólnie z policjantami z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali trzech mężczyzn: mieszkańców Konina w wieku od 21 do 32 lat i 2 kobiety: w wieku 27 lat - mieszkanka Konina i 21 lat - mieszkanka gminy Kazimierz Biskupi.

W bagażniku auta znajdował się między innymi nowy fabrycznie zapakowany ekspres do kawy, wiertarka i artykuły spożywcze o łącznej wartości 2 700 złotych. Na posiadany towar nie posiadali paragonów lub innych dokumentów zakupu. Ponadto przy jednej z zatrzymanych kobiet znaleziono niewielką ilość narkotyków za posiadanie którego usłyszała zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Auto zabezpieczono na parkingu depozytowym.

Cała piątka usłyszała zarzut kradzieży.

Sprawa jest w toku.

 

 

Powrót na górę strony