Aktualności

Zabezpieczone ponad 100 gramów narkotyków

Data publikacji 10.01.2023

Praca policjantów z Kłecka pozwoliła na przedstawienie zarzutu 41-letniemu mężczyźnie. Podczas przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze znaleźli kilka pojemników i woreczków strunowych wypełnionych marihuaną i amfetaminą. Podejrzany odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W niedzielę, 8 stycznia policjanci z Kłecka zostali wezwani na interwencję domową do jednej z miejscowości na terenie gminy Kłecko.

Powodem były nieporozumienia rodzinne pomiędzy partnerami.

W trakcie interwencji, z uwagi na dziwne zachowanie się 41-letniego mężczyzny wobec którego prowadzono interwencję funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że może on coś ukrywać. Na zadane mu pytanie, czy posiada zabronione substancje lub przedmioty odpowiedział, że tak. Wobec powyższego policjanci przeszukali mieszkanie.

W rzeczach osobistych należących do 41-latka ujawnili i zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany i amfetaminy.

Sprawca został zatrzymany, a następnie osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Wyjaśnieniem sprawy i zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z Kłecka.

Wczoraj sprawca został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczący posiadania wbrew przepisom znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz znacznej ilość suszu ziela konopi innych niż włókniste.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policji.

Przestępstwo, którego dopuścił się 41-letni mieszkaniec gminy Kłecko, zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • kilkanaście woreczków strunowych z suszem w środku podukładane na biurku
Powrót na górę strony