Aktualności

NOWY RADIOWÓZ DLA POLICJANTÓW OBSŁUGUJĄCYCH WITKOWO i NIECHANOWO

Data publikacji 06.12.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Witkowie otrzymali nowy, oznakowany radiowóz. Będzie on pomagał policjantom w dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców dwóch gmin: Witkowa i Niechanowa. Zakup pojazdu został zrealizowany przez Komendę Główną Policji przy wsparciu ze środków budżetu samorządów Witkowa i Niechanowa.

 

 

Dzisiaj przed siedzibą komisariatu odbyło się uroczyste przekazanie radiowozu, w którym udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Przemysław Kozanecki, Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Marian Gadziński, Wójt Gminy Niechanowo Szymon Robaszkiewicz wraz z zastępcą Borysem Bazylczukiem, Komendant Komisariatu kom. Rafał Chełmikowski, ks. ppłk Robert Krzysztofiak oraz funkcjonariusze z komisariatu.

Inspektor Kozanecki podziękował samorządowcom za nieoceniona pomoc w zakupie radiowozu. Wskazał, że nowoczesny sprzęt jest ważny dla funkcjonariuszy pod kątem ich działań, ale również skuteczności. Dzięki wsparciu samorządów, Policja może jeszcze bardziej efektywnie pełnić służbę na terenie Witkowa i Niechanowa oraz pomagać, chronić i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców gmin. Radiowóz został poświęcony przez ks. ppłk Roberta Krzysztofiaka.

Zakup radiowozu realizowała Komenda Główna Policji, przy wsparciu Gminy i Miasta Witkowa i Niechanowa.

Cena samochodu oznakowanego zgodnie z nowym wzorem wynosi 166 480 zł.

Samochody kia sportage są wyprodukowane w ramach nowej generacji modelu, wyposażone w silnik benzynowy o pojemności cm³ 1598 oraz mocy netto 110 kW. Dodatkowo pojazdy są wyposażone w manualną skrzynię biegów, czujniki i kamerę cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym jej wyposażeniem, koło dojazdowe, a także system łączności radiowej dedykowany dla policji.

 

Powrót na górę strony