Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla 23-latka - oszukał 30 osób

Data publikacji 22.11.2022

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą z Gniezna wyjaśnili sprawę oszusta internetowego. 23-letni mieszkaniec powiatu za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego sprzedawał meble ogrodowe. Pomimo przyjęcia zapłaty, nie wysyłał ich kupującym. Tym samym oszukał 30 osób w całym kraju. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

 

Mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego sprzedawał za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego meble ogrodowe po okazyjnych cenach. W sumie sprzedał kilkadziesiąt sztuk takich produktów. Nie byłoby w tej sprawie nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że 23-letni sprzedawca nie wysyłał swoim klientom zakupionych i opłaconych mebli. Mało tego, on ich w ogóle nie posiadał. Tym samym oszukał 30 osób z terenu całej Polski.

Sprawa wyszła na jaw, gdy nieprawidłowości przy obsłudze rachunku bankowego zgłosił na Policję jeden z banków. W trakcie wykonywanych czynności przez policjantów z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej okazało się, że oszustem jest 23-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego. Policjanci ustalili też, że osób pokrzywdzonych w tej sprawie jest aż 30.

23-latek nie kwestionował swojej winy. Powiedział policjantom, że zrobił to, bo ma trudną sytuację finansową i w ten sposób chciał zarobić sobie na własne potrzeby.

Grozi mu teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony