Aktualności

Jechali hulajnogami w stanie nietrzeźwości – teraz „słono” za to zapłacą

Data publikacji 22.09.2022

Funkcjonariusze drogówki nie kryli swojego zdziwienia podczas interwencji wobec mężczyzn poruszających się hulajnogami elektrycznymi w pobliżu ich jednostki. Panowie na hulajnogach nie zachowywali równego toru jazdy, czym wzbudzili zainteresowanie policjantów. Po sprawdzeniu okazało się, że kontrolowani mieli w organizmie od 0,5 do prawie 2 promili alkoholu.

 

Dzisiejszej nocy funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki zauważyli dwóch mężczyzn jadących na hulajnogach elektrycznych ulicą Papieża Jana Pawła II, czyli w pobliżu ich jednostki. Styl jazdy na urządzeniach wskazywał na możliwość znajdowania się przez nich pod wpływem alkoholu.

W związku z tym funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Podczas prowadzonej interwencji wobec 26-letniego mieszkańca gminy Trzemeszno i 32-letniego gnieźnianina policjanci wyczuli woń alkoholu. Wynik badania stanu jego trzeźwości młodszego wykazał ponad 0,5 promila alkoholu, za to starszy miał prawie 2 promile.

Nie ulega wątpliwości, że w tym wypadku lepszą opcją dla podróżujących hulajnogami byłby spacer. Ten wybór stanowiłby nie tylko bezpieczniejszą formę transportu, ale też dużo tańszą, bowiem za takie zachowanie przyjdzie mężczyznom zapłacić kwotę mandatu w wysokości 2 500 złotych.

Powrót na górę strony