Aktualności

Policjanci wyeliminowali z rynku kolejne narkotyki.

Data publikacji 20.09.2022

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali mieszkańca Trzemeszna, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 110 gramów marihuany, która nie trafi na rynek. Ponadto w przydomowym ogrodzie sprawcy rosło 6 krzewów tej rośliny, które zostały zabezpieczone do badań. Teraz 43-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w wyniku prowadzonych czynności uzyskali informację, że mieszkaniec Trzemeszna może mieć związek z przestępczością narkotykową.

W dniu 15 września br. na terenie jego posesji ujawnili nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. W ogrodzie rosło 6 krzewów tej rośliny, które zostały zabezpieczone do dalszych badań. Weryfikując kolejne informacje w tej sprawie, podczas przeszukiwania pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 110 gramów suszu roślinnego, który po wstępnym badaniu został zakwalifikowany jako marihuana.

Następnie policjanci udali się do miejsca pracy 43-letniego mężczyzny, gdzie został zatrzymany. Prokurator przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz zastosował wobec niego dozór policji, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony