Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za groźby wobec kelnerek

Data publikacji 09.09.2022

Policjanci z Gniezna zatrzymali 36-latka bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o wypowiadanie gróźb wobec personelu dwóch restauracji w centrum miasta. Jak ustalili śledczy, mężczyzna dziwnie się zachowywał, nie zważając na przebywających w ogródkach restauracyjnych klientów. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

 

Kilka dni temu (6 września) dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie otrzymał zgłoszenie interwencji w jednej z restauracji w centrum miasta. Jak ustalili policjanci, 36-latek bez stałego miejsca zamieszkania po zamówieniu jedzenia zaczął się dziwnie zachowywać, przechodził przez płotki ogródków stwarzając zagrożenie dla personelu dwóch restauracji, któremu groził przeciągając palec po szyi, co wzbudziło strach w kilku pracownicach. Nie reagował na prośby osób, które chciały go uspokoić. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy.

W toku dalszych czynności oraz zebranych w sprawie materiałów dowodowych śledczy przedstawili 36-latkowi zarzuty z art. 190 par. 1 kk i 191 par. 1 kk. Podejrzany działał w warunkach recydywy. Wcześniej był wielokrotnie karany za różne przestępstwa.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

  • zatrzymany mężczyzna z policjantką podczas prowadzenia czynności
Powrót na górę strony