Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ARESZT DLA RECYDYWISTY ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

Data publikacji 06.09.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą, do której doszło w jednym ze sklepów spożywczych na terenie miasta. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu. Mężczyzna ma na swoim koncie wyroki za podobne przestępstwa, dlatego teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego najsurowszy, izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

 

 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie został powiadomiony o kradzieży rozbójniczej, do jakiej doszło 4 września w jednym z marketów na terenie miasta. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, członek rodziny właściciela próbował zatrzymać mężczyznę, który zabrał z półki piwo, antyperspiranty, żel do prania, golarki, płyn do płukania jamy ustnej i chciał wyjść ze sklepu, nie płacąc. Sprawca zaczął być agresywny, szarpał się z mężczyzną uszkadzając koszulkę.

W działaniach mających na celu zatrzymanie sprawcy wziął udział patrol prewencji.

Sprawcą okazał się 38-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, który znany był funkcjonariuszom z wcześniejszych czynności. Mężczyzna trafił do komendy do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Prokurator przedstawił mu zarzut kradzieży rozbójniczej.

Zatrzymany był już karany za podobne przestępstwa, za które odbył kary więzienia, dlatego działając w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 38-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

 

źródło: KPP w Gnieźnie
asp. szt. Anna Osińska
tel. 609 802 637


 

Powrót na górę strony