Aktualności

POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

Data publikacji 21.07.2022

W Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Była to okazja, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego policjanci odebrali odznaczenia, wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

 

24 lipca 2022 roku minie 103. rocznica utworzenia Policji Państwowej. Obchodzone tego dnia Święto Policji ma wzniosły i uroczysty charakter. To przejaw przywiązania policjantów do chlubnej historii, tradycji i munduru, który każdy funkcjonariusz nosi z honorem. To czas, w którym służący w szeregach formacji policjanci, policjantki i pracownicy Policji mogą solidarnie zamanifestować swoją dumę z pełnienia służby na rzecz obywateli, ale także oddać się refleksji nad jej trudami - wspominając tych, którzy ginąc na służbie do końca byli wierni rocie ślubowania.

W tym roku policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zorganizowali uroczystości w czwartek, 21 lipca.

Powiatowe Obchody Święta Policji w Gnieźnie rozpoczęły się o godzinie 8:30 złożeniem przez Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie insp. Przemysława Kozaneckego oraz jego zastępcę mł. insp. Roberta Reckiego wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową przedwojennego komendanta kom. Józefa Wróblewskiego.

Następnie w kościele św. Michała ksiądz Jacek Orlik koncelebrował mszę świętą, podczas której modlił się w intencji wszystkich policjantów. Podziękował im za ofiarną służbę bliźnim, poprosił o dalsze błogosławieństwo w służbie i życiu rodzinnym.

Po Eucharystii kierownictwo komendy samorządowcy, inne służby mundurowe i zaproszeni goście i uczniowie klasy policyjnej złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym policjantów z Gniezna i okolic, a zamordowanych w 1940 roku w Twerze. Monument znajduje się w Parku im. gen. Władysława Andersa i stanowi ważny element w kultywowaniu dobrej tradycji.

Podobnie, jak w roku ubiegłym o godzinie 10:00 rozpoczęła się uroczysta zbiórka. Wzięła w niej udział kadra kierownicza, zaproszeni goście, a także funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń i medali oraz aktów nominacji na wyższe stopnie policyjne.

Decyzją Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów z dnia 1 lipca 2022 r. za zasługi na rzecz NSZZP oraz wielkopolskiej Policji medalami NSZZ Policjantów wyróżnionych zostało 11 funkcjonariuszy.

Srebrnym medalem za długoletnią służbę został wyróżniony kom. Bartosz Stankowiak, natomiast brązową odznaką Zasłużony Policjant zostali wyróżnieni st. asp. Marek Giszczyński i asp. szt. Anna Osińska (wyróżnienia wręczone podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji).

Na wyższe stopnie policyjne w powiecie gnieźnieńskim awansowanych zostało 116 policjantów.

Wicestarosta gnieźnieński Anna Jung wręczyła medal Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego asp. szt. Renacie Soszyńskiej.

Medal Koronacyjny z rąk sekretarza miasta Gniezna Joanny Śmigielskiej otrzymał asp. szt. Jacek Grzybowski.

Anna Grzybowska, pracownica gnieźnieńskiej Policji, w uznaniu za ponadprzeciętną pracę i zaangażowanie została wyróżniona pochwałą Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie.

Medale okolicznościowe imienia Józefa Wróblewskiego, przyznawanego za szczególne zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych otrzymali asp. szt. Adam Owczarzak i asp. szt. Krzysztof Socha.

Z okazji gnieźnieńskich obchodów Święta Policji Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Przemysław Kozanecki złożył życzenia wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom Policji życząc dalszych sukcesów w służbie i w życiu rodzinnym. Ponadto podziękował za dotychczasową służbę na rzecz społeczeństwa i Ojczyzny.

 

 

Powrót na górę strony