Sprawca kradzieży usłyszał zarzut - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Sprawca kradzieży usłyszał zarzut

Data publikacji 18.11.2021

Po publikacji filmu z monitoringu policjanci poznali personalia sprawcy kradzieży złotego łańcuszka ze sklepu jubilerskiego. Prokurator przedstawił 38-latkowi zarzut w tej sprawie. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

 

Dzięki publikacji wizerunku w mediach społecznościowych nie uniknie odpowiedzialności sprawca kradzieży złotego łańcuszka o wartości prawie 2 500 zł z jednego z gnieźnieńskich sklepów jubilerskich.

Chociaż zdarzenie miało miejsce w 2018 roku i wydawać, by się mogło, że nie ma już szans na znalezienie sprawcy tego przestępstwa okazało się, że w Internecie nic nie ginie.

Mężczyzna jakiś czas temu został przypadkiem rozpoznany przez policjanta z jednostki w województwie kujawsko- pomorskim, który podzielił się tą wiedzą z funkcjonariuszami z Gniezna.

Podjęte przez policjantów czynności i kolejne ustalenia wykluczyły udział w tym zdarzeniu przedstawionej na nagraniu z 2018 roku kobiety będącej razem ze sprawcą w sklepie jubilerskim.

Z uwagi na fakt, że kompan kobiety, 38-latek z powiatu świeckiego odbywa aktualnie karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym za inne przestępstwo to tam prokurator przedstawił mu zarzut kradzieży złotego łańcuszka. Czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali informacje w tej sprawie.

 

Anna Osińska