Aktualności

DOTKLIWIE POBITY 17-LATEK ZMARŁ W SZPITALU. PODEJRZANY 19-LATEK USŁYSZAŁ ZARZUT I ZOSTAŁ TYMCZASOWO ARESZTOWANY

Data publikacji 15.11.2021

Policjanci z Gniezna zatrzymali 19-latka podejrzanego o to, że brutalnie pobił 17-letniego mieszkańca miasta. Poszkodowany w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu w Poznaniu. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu człowieka, zgodnie z art. 156 par. 1, 2, 3 grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

 

W miniony piątek (12.11.2021) przed godziną 6:00 dyżurny gnieźnieńskiej komendy odebrał telefon od 65-latka, który podczas rozmowy poinformował go, że w mieszkaniu przy ul. Cierpięgi, należącym do członka rodziny znalazł młodego zakrwawionego mężczyznę. Na miejsce skierowano pogotowie, które przewiozło do szpitala w Poznaniu jak się okazało 17-latka. Z wstępnych ustaleń wynikało, że chłopak najprawdopodobniej został poważnie pobity. Na miejscu zdarzenia został zatrzymany 19-latek, który następnie trafił do policyjnej celi.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie19-latkowi zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się, że pobił swojego młodszego kolegę.

W niedzielę (14.11.2021) podejrzany został doprowadzony do sądu, gdzie na wniosek prokuratora sędzia zastosował wobec niego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu człowieka, zgodnie z art. 156 par. 1, 2, 3 grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.