Areszty za ugodzenie nożem 46-latka - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Areszty za ugodzenie nożem 46-latka

Data publikacji 02.11.2021

Nawet dożywocie może grozić 39-latce, która została zatrzymana pod zarzutem zabójstwa swojego 46-letniego męża, 40-latek, który oddalił się z miejsca zdarzenia usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy. Ofierze zadano cios nożem. Niestety obrażenia jakie odniósł, okazały się śmiertelne. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę, 30 października 2021 roku wieczorem w jednym z bloków w miejscowości Ostrowite w gminie Trzemeszno. Około 19:30 dyżurny gnieźnieńskiej komendy został powiadomiony o rannym mężczyźnie, który miał znajdować się w mieszkaniu. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce zastali załogę personelu medycznego. Niestety, 46-latka nie udało się uratować, po przewiezieniu do szpitala zmarł. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do zgonu 46-latka przyczyniły się inne osoby.

Policjanci z Trzemeszna kilkanaście minut później zatrzymali idącego drogą 40-latka mającego związek ze sprawą, a następnie 39-letnią żonę ofiary.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie przez prokuratora zatrzymanej kobiecie zarzutu zabójstwa, natomiast zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy. Dzisiaj sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy. Teraz 39-latka i 40-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym.

Kobiecie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności, mężczyźnie do 3 lat pozbawienia wolności.