Znalazł kartę i płacił nią za zakupy - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Znalazł kartę i płacił nią za zakupy

Data publikacji 03.09.2021

43-letni mieszkaniec gminy Kiszkowo – obecnie bez stałego miejsca zamieszkania trafił w ręce kryminalnych z Gniezna jakiś czas po tym, jak znalazł kartę bankomatową i za jej pomocą 29 razy zapłacił lub próbował zapłacić za zrobione drobne zakupy. Po otrzymaniu zawiadomienia o kradzieży i przeprowadzeniu wielu czynności procesowych policjanci zatrzymali mężczyznę, który kartę przywłaszczył i przedstawili mu zarzuty. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

W dniu 30 lipca br. 29-letnia pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o zagubieniu karty bankomatowej. Sprawca, który wszedł w jej posiadanie w bardzo krótkim czasie dokonał 24 drobnych płatności i 5 prób w różnych sklepach na terenie Gniezna aż karta została zablokowana. W sumie z konta pokrzywdzonej zniknęło prawie 500 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z Gniezna. Przeprowadzili szereg czynności zmierzających do ustalenia danych osobowych a następnie aktualnego miejsca pobytu złodzieja. Na szczęście poszukiwania nie trwały długo. W dniu 30 sierpnia policjanci kryminalni zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Kiszkowo. Odpowie on teraz za wypłacenie z konta rachunku bankowego pieniędzy. 43-latek przyznał się do zarzucanego czynu. Za kradzież z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy sprawcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Co zrobić ze znalezioną kartą płatniczą?

Jednym z najlepszych sposobów jest oddanie jej w dowolnym oddziale banku – taką informację znajdziesz zawsze na jej odwrocie. Znalezioną kartę płatniczą możesz też odesłać pocztą na adres banku. W tym przypadku czas jej dostarczenia będzie jednak dłuższy, a właściciel z dużym prawdopodobieństwem zdąży już wykonać operację zastrzeżenia karty.