Szajka złodziei zatrzymana na gorącym uczynku - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Szajka złodziei zatrzymana na gorącym uczynku

Data publikacji 23.08.2021

Do 5 lat więzienia grozi 3 mieszkańcom powiatu wrzesińskiego, którzy okradli samoobsługowy market przy ulicy Kostrzewskiego w Gnieźnie. 18, 19 i 24-latek wpadli w ręce gnieźnieńskich policjantów operacyjnych na gorącymi uczynku podczas pościgu. Szybko okazało się, że to nie jedyny taki wybryk w ich wykonaniu.

 

Do zdarzenia doszło w piątek, 20 sierpnia br. w godzinach popołudniowych przy ulicy Kostrzewskiego. Gnieźnieńscy policjanci operacyjni (nieumundurowani) wykonywali czynności służbowe na terenie sklepu. W tym samym czasie dwaj młodzi mężczyźni weszli do marketu, udali się na stoisko monopolowe, zabrali ze sobą napoje alkoholowe i przeszli przez linię kasy nie uiszczając zapłaty. Powiadomieni o tym fakcie funkcjonariusze natychmiast udali się w pościg za sprawcami zatrzymując ich kilkaset metrów dalej, podobnie jak i ich trzeciego wspólnika. Szybko okazało się, że to nie jedyny taki wybryk tego dnia w ich wykonaniu. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni byli odpowiedzialni za podobną kradzież, do której doszło niecałą godzinę wcześniej w markecie w Żydowie. Po przestępstwie wsiedli do BMW i przemieścili się do Gniezna. Ich łupem w obu przypadkach padły napoje alkoholowe, kosmetyki i kapsułki do prania. Łącznie spowodowali straty w wysokości 1235 złotych. Skradziony towar został zabezpieczony. Co ciekawe w bagażniku BMW znajdowała się broń gazowa i kominiarka.

Cała trójka złodziei zakończyła swój wypad w policyjnym areszcie. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu wrzesińskiego w wieku 18, 19 i 24 lat. Już usłyszeli zarzut kradzieży.

Zamiast imprezy suto zakrapianej alkoholem może czekać ich teraz nawet 5 lat więzienia.