Seniorka straciła ponad 40 tysięcy. Nie dajcie się oszukać - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Seniorka straciła ponad 40 tysięcy. Nie dajcie się oszukać

Data publikacji 22.06.2021

Seniorka z gminy Kiszkowo straciła ponad 40 tysięcy złotych. Po raz kolejny apelujemy do osób starszych o nieprzekazywanie pod żadnym pozorem pieniędzy osobom, które informują o wypadku drogowym i konieczności wpłacenia kaucji lub działają pod inną "legendą". Jeżeli podczas rozmowy telefonicznej z obcą osobą słyszymy sugestię, że musimy przekazać komuś nasze pieniądze, to możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustem. Wtedy natychmiast należy odłożyć słuchawkę i zadzwonić na numer 112!

 

W ostatnim czasie seniorka z gminy Kiszkowo poinformowała policjantów z Kłecka, że jej córka miała spowodować wypadek drogowy i mogła uniknąć konsekwencji karnych, jeśli zostanie wpłacona odpowiednia kaucja. A dokładnie sprawa wyglądała tak: Zadzwoniła do niej kobieta, podając się za jej córkę, która poinformowała ją o tym, że spowodowała wypadek drogowy.

Kontynuowała rozmowę twierdząc, że w wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ciężko ranna i jest w szpitalu. Rozmówczyni oświadczyła, że grozi jej wiezienie, lecz może uniknąć tych przykrych konsekwencji, jeśli zostanie wpłacona za nią kaucja. Seniorka zgodziła się przekazać wszystkie oszczędności, które posiadała. Ponadto rozmówczyni nakazała starszej kobiecie, aby z nikim się nie kontaktowała i nie rozmawiała, cały czas rozmawiała z nią przez telefon. Z domu mogła wyjść dopiero po godzinie, aby przekazać pieniądze.

Seniorka wierząc, że pomaga bliskiej osobie w kłopotach, bez zastanowienia spakowała swoje oszczędności życia i przekazała je mężczyźnie, który odjechał ciemnym samochodem.

Okazało się, że starsza kobieta została oszukana przez przestępców, którzy działając na jej emocjach wyłudzili ponad 40 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze chcąc dotrzeć do wszystkich seniorów proszą o pomoc. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc, jak działają przestępcy, seniorzy nie dadzą się oszukać!

Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na kontopieniędzy TO OSZUST!