Nietrzeźwy obywatel Ukrainy spowodował kolizję - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Nietrzeźwy obywatel Ukrainy spowodował kolizję

Data publikacji 01.03.2021

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie 21-letni obywatel Ukrainy zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów. Mężczyzna mając ponad promil alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę volkswagena. Na skrzyżowaniu ulic: Trasa Zjazdu Gnieźnieńskiego, Kłeckoska, Łaskiego w Gnieźnie doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Za popełnione przestępstwo oprócz utraty prawa jazdy, grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz grzywna.

 

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 28 lutego 2021 roku ok. 19:45. Jak ustalili policjanci wydziału ruchu drogowego, kierowca volkswagenem podczas wyprzedzania doprowadził do kolizji z kierującą audi. Na miejsce został wezwany patrol Policji.

Policjanci zbadali stan trzeźwości sprawcy zdarzenia. Okazało się, że 21-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie, został przewieziony do gnieźnieńskiej jednostki.

Zatrzymany obywatel Ukrainy odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Oprócz utraty prawa jazdy grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.