Odpowie za kradzież puszki z pieniędzmi - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Odpowie za kradzież puszki z pieniędzmi

Data publikacji 18.02.2021

Policjanci operacyjni z Gniezna zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież puszki z pieniędzmi, do której klienci wrzucali darowizny na leczenie Olgi z Kiszkowa, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

 

Do kradzieży doszło 19 stycznia br. na terenie sklepu przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie, który włączył się do akcji charytatywnej. W okradzionym sklepie sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę ekspedientki przy kasie i zabrał stojącą na ladzie skarbonkę, w której znajdowało się około 1 tys. złotych.

Sytuację nagrały kamery monitoringu. W ostatnim czasie policjanci z Gniezna upublicznili wizerunek sprawcy. Śledczy wytypowali i zatrzymali we wtorek, 16 lutego 35-letniego mieszkańca Gniezna, któremu przedstawiono zarzut kradzieży puszki. Mężczyzna przyznał się w wyjaśnił, że pieniądze znajdujące się w środku wydał na bieżące potrzeby.

Dodatkowo policjanci ustalili że zatrzymany w dniu 21 grudnia 2020 roku ukradł z mieszkania znajomego notebook i klucze. Pokrzywdzony w tym przypadku wycenił straty na ponad 5 tys. złotych.

Obydwie sprawy niebawem trafią do sądu. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa może grozić nawet do 5 lat pozbawienia czynności.