Posiadał aktywne 3 zakazy kierowania pojazdami - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Posiadał aktywne 3 zakazy kierowania pojazdami

Data publikacji 05.02.2021

Policjanci ruchu drogowego z Gniezna zatrzymali 47-letniego mieszkańca Poznania, który przekroczył dopuszczalną prędkość jadąc przez Trzemeszno. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma 3 zakazy kierowania pojazdami, a zaczęło się od tego, że w maju 2018 roku przekroczył limit 24 punktów karnych. Sprawcy za złamanie sądowych zakazów, grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

 

We wtorek, 2 lutego br. po godzinie 15:00 policjanci gnieźnieńskiej drogówki na ul. Wyszyńskiego w Trzemesznie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 25 km/h.

Policjanci sprawdzili 47-letniego poznaniaka w policyjnych bazach danych. Wtedy okazało się, że ma 3 zakazy kierowania pojazdami, orzeczone do listopada 2022 roku przez Sądy Rejonowe w Inowrocławiu, Poznaniu i Koszalinie, a zaczęło się od tego, że w maju 2018 roku przekroczył limit 24 punktów karnych.

Sprawą zajmują się obecnie policjanci z Trzemeszna. Wkrótce mężczyzna usłyszy po raz kolejny zarzut związany z niestosowaniem się do zakazów sądowych.

Za załamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia.