Areszty za włamania do domów w budowie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Areszty za włamania do domów w budowie

Data publikacji 31.01.2021

Po 8 zarzutów usłyszeli 23-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego i 44-letni mieszkaniec Inowrocławia. Podejrzani mają na swoim koncie włamania do domów w budowie na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Sąd Rejonowy w Gnieźnie, na wniosek prokuratora, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

O d maja do października 2020 roku na terenie powiatu gnieźnieńskiego dochodziło do kradzieży z włamaniem do domów w budowie. W toku prowadzonych czynności, funkcjonariusze z Trzemeszna i kryminalni z Gniezna, we współpracy z policjantami z Mogilna ustalili sprawcę tego przestępczego procederu. Następnie (już bez udziału funkcjonariuszy z Mogilna) w ręce policjantów wpadł kolejny przestępca.

W wyniku realizacji sprawy policjanci weszli do pomieszczeń zajmowanych przez sprawców. W trakcie przeszukania pomieszczeń ujawniono skradzione mienie.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-letniemu mieszkańcowi powiatu inowrocławskiego i 44-letnimu mieszkańcowi Inowrocławia po 8 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem i usiłowania włamania.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowych aresztów, do których Sąd Rejonowy w Gnieźnie się przychylił.

 

  • mężczyzna, zdjęcie do pasa i policjant
  • elektronarzędzia
  • różne narzędzia w garażu
  • szafka i umywalka