Przekazanie radiowozu dla policjantów w Witkowie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Przekazanie radiowozu dla policjantów w Witkowie

Data publikacji 29.01.2021

Przed Komisariatem Policji w Witkowie odbyło się przekazanie nowego radiowozu, którego zakup możliwy był dzięki finansowemu wsparciu samorządów z Witkowa i Niechanowa.

 

Dzisiaj (29.01.2021r.) w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie insp. Przemysława Kozaneckiego, Komendanta Komisariatu Policji w Witkowie kom. Rafała Chełmikowskiego, Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo – Mariana Gadzińskiego oraz Wójta Gminy Niechanowo – Szymona Robaszkiewicza nastąpiło oficjalne przekazanie radiowozu.

Zakup Kia Ceed został współfinansowany w ramach akcji „Sponsoring 50/50”. Oznacza to, że połowę środków potrzebnych do zakupu samochodów zapewniła Policja, a drugą połowę przekazały samorządy gminy Witkowo i Niechanowo. Jest to radiowóz oznakowany, który wykorzystywany będzie głównie przez funkcjonariuszy służb patrolowo-interwencyjnych.

Jak podkreślili samorządowcy modernizacja floty policyjnej poprawi warunki służby policjantów, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Witkowo i Niechanowo. Szef gnieźnieńskich policjantów natomiast podziękował za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa.