Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

6 piratów drogowych straciło prawo jazdy

Data publikacji 29.05.2020

Gnieźnieńska drogówka w ciągu jednego dnia zatrzymała prawo jazdy aż 6 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatem i punktami karnymi.

 

Środa było wyjątkowo szybkim dniem na drogach powiatu gnieźnieńskiego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolowania dróg zatrzymali do kontroli 6 kierujących, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Kontrole były prowadzone między innymi w Mieleszynie, gdzie jeden z kierujących przekroczył dozwoloną aż o 86 km/h. Policjanci prowadzili również pomiary prędkości w Mąkownicy i Sroczynie.

Jak pokazują statystyki to właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Przypominamy, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Powrót na górę strony