Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bawiąc się” wiatrówką postrzelił kolegę

Data publikacji 28.05.2020

Policjanci z Witkowa wyjaśniają okoliczności przypadkowego postrzelenia z wiatrówki 18-latka. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Niechanowo. Młody mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci ostrzegają przed nieodpowiedzialną zabawą karabinkami pneumatycznymi.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj (27.05.2020) po południu na terenie gminy Niechanowo. Jak ustalili przybyli na miejsce funkcjonariusze podczas zabawy z wiatrówką, 18-latek przypadkowo postrzelił 18-letniego kolegę. Chłopak z niewielką raną w okolicy klatki piersiowej został przewieziony do szpitala w Gnieźnie, gdzie usunięto mu śrut. Stamtąd po opatrzeniu został zwolniony do domu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak się okazało 4 młodych mężczyzn – wszyscy w Witkowa, postanowiło zrobić urodzinowy prezent swojemu koledze. Na 18 urodziny kupili mu wiatrówkę, na którą nie jest potrzebne zezwolenie. Podczas zabawy na terenie pustostanu młodzi mężczyźni strzelali do tarczy i właśnie wtedy doszło do przypadkowego postrzelenia.

Policjanci zabezpieczyli karabinek i amunicję, z której został raniony 18-latek. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie okoliczności nieszczęśliwego wypadku.

Policjanci ostrzegają przed nieodpowiedzialną zabawą z karabinkami pneumatycznymi. Powinniśmy wiedzieć, że śrut wystrzelony z wiatrówki, może spowodować u człowieka poważne obrażenia włącznie ze skutkiem śmiertelnym.

 

Powrót na górę strony