Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech kierowców straciło prawo jazdy

Data publikacji 27.05.2020

Wczoraj policjanci gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kolejny kierujący kierował pojazdem, pomimo zatrzymania mu pod koniec kwietnia br. prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

 

Podczas wczorajszej służby policjanci drogówki z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali aż 3 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Policjanci zatrzymali należące do nich prawo jazdy. Najwięcej na liczniku, bo aż 113 km/h w Sroczynie w gminie Kiszkowo, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał kierujący Mazdą. Kolejny, 29-letni mieszkaniec Poznania kierował fordem focus na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego, pomimo zatrzymania mu pod koniec kwietnia br. przez funkcjonariuszy prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

 

Powrót na górę strony