Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa sezon na jednoślady

Data publikacji 19.05.2020

Ładna pogoda sprawia, że na drogach jest sporo jednośladów. Motocykliści, motorowerzyści i rowerzyści Pamiętajmy jednak, że praw fizyki nie oszukamy, a to właśnie ta grupa użytkowników dróg, oprócz pieszych, jest szczególnie narażona na fatalne skutki zdarzeń drogowych.

 

Wiosna jest piękną porą roku, a do tego, bardzo wyczekiwaną przez niemal wszystkich z uwagi na dłuższe, cieplejsze dni oraz soczystą zieleń za oknem. To wszystko sprawia, że na naszych drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Niestety, wiosna u niektórych motocyklistów wyzwala dodatkową dawkę energii, której ujście często jest w rozwijanej za kółkiem prędkości.

Policjanci apelują zatem o koncentrację, rozwagę i ostrożność na drodze. Dotyczy to wszystkich uczestników dróg. Wzajemny szacunek na drodze, zrozumienie, są czynnikami niezwykle ważnymi. Zarówno kierowcy jednośladów, jak i kierowcy aut mają przecież ten sam, jeden cel – dojechać do celu. Przypominamy, że pośpiech zawsze jest złym doradcą na drodze i często prowadzi do zdarzeń, których skutki mogą być nie tylko przykre, ale także tragiczne.

Policjanci ruchu drogowego apelują także o to, by zadbać o własne bezpieczeństwo poprzez korzystanie z elementów odblaskowych. Dzięki nim wszyscy jesteśmy bardziej zauważalni, a co za tym idzie, bezpieczni.  W tym miejscu przypominamy także, że nadal obowiązują nas ograniczenia w zakresie gromadzenia się w przestrzeni publicznej.

Tyle samo powrotów, co wyjazdów i pięknych wycieczek w wiosennym klimacie życzą policjanci z Gniezna.

Powrót na górę strony