Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje nie śpią – bądź czujny!

Data publikacji 15.05.2020

Słabo zabezpieczone altanki ogrodowe, domy w budowie i pomieszczenia gospodarcze coraz częściej są celem złodziei. Sprawcy nie gardzą elektronarzędziami, materiałami budowlanymi i innymi przedmiotami, które łatwo zbyć. Policjanci proszą mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego o aktywne włączenie się w podniesienie bezpieczeństwa w naszym regionie. Należy zwracać uwagę na osoby nieznane i podejrzanie zachowujące się wokół ogrodów działkowych, zaparkowanych pojazdów czy bram garażowych i informowanie o tym policjantów pod numerem alarmowym 112.

 

Złodzieje typując miejsce włamań do budynków biorą pod uwagę wartość przedmiotów, które można stamtąd ukraść oraz łatwość dokonania włamania. Tym sposobem częstym miejsce włamań i kradzieży stają się domki na terenie ogródków działkowych. Podobne kradzieże dotyczą również włamań do słabo lub wcale niezabezpieczonych pomieszczeń gospodarczych lub domów w budowie.

O każdej sytuacji, w której nieznane osoby podejrzanie zachowują się wokół domów, ogrodów działkowych czy pojazdów prosimy powiadamiać funkcjonariuszy. Telefon alarmowy 112 jest bezpłatny i czynny całą dobę.  

Poza tym warto zrobić przegląd piwnic, altanek, warsztatów, magazynków, czy innych przydomowych pomieszczeń gospodarczych. Sprawdzić czy dotychczasowe zabezpieczenia są wystarczające. Może warto pomyśleć o założeniu nowej kłódki, dodatkowej zasuwy czy umocnić drzwi, przechowywać bardziej wartościowe narzędzia w domu lub rozważyć ubezpieczenie cenniejszych urządzeń.

Powrót na górę strony