Sześciu kierowców straciło prawo jazdy - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sześciu kierowców straciło prawo jazdy

Data publikacji 04.05.2020

Sześć praw jazdy w długi majowy weekend zatrzymali policjanci gnieźnieńskiej drogówki. Kierowcy, którzy stracili uprawnienia na 3 miesiące przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzistą okazał się 45-letni kierowca z Pobiedzisk, który 2 maja br. jechał volvo przez Lednogórę z prędkością 126 km km/h.

 

W długi majowy weekend policjanci gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali 6 kierowców, którzy jechali z prędkością przekraczającą 100 km/h w obszarze zabudowanym. Kontrole były prowadzone w Małachowie, Witkowie, Pakszynie, Lednogórze i Mąkownicy. Kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące, a dodatkowo każdy kierujący otrzymał po 10 punktów karnych.

Rekordzistą okazał się mieszkaniec Pobiedzisk, który na ograniczeniu prędkości do 50 km, miał na liczniku 126 km.

Od kilku lat w Polsce obowiązują przepisy zaostrzające sankcje wobec kierowców, którzy w rażący sposób narażają przepisy. Każdy, kto przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h traci prawo jazdy na trzy miesiące.

Gnieźnieńscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że czasami kilka sekund decyduje o ludzkim zdrowiu czy życiu.