Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 04.05.2020

Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci z Kłecka na drogach powiatu gnieźnieńskiego. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę po alkoholu stwarzamy śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale też innych uczestników dróg.

 

Pierwszego amatora jazdy na podwójnym gazie policjanci z Kłecka zatrzymali 1 maja br. około 14:00 w Sławnie. Jak się okazało 54-letni mieszkaniec gminy Skoki kierował oplem meriva w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wjechał autem do rowu. Przeprowadzone badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W nocy z 3 na 4 maja br. zatrzymano kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Po raz kolejny zatrzymania dokonali policjanci z Kłecka.  Jak się okazało w Węgorzewie w gminie Kiszkowo. 29-latek z powiatu gnieźnieńskiego kierował volkswagenem polo mając 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Postępowania w powyższych sprawach prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłecku.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę po alkoholu stwarzamy śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale też dla innych uczestników dróg.