Areszt za podpalenie sklepu - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za podpalenie sklepu

Data publikacji 04.05.2020

Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Gnieźnie 24-latka, podejrzanego o podpalenie sklepu przy ulicy Budowlanych w Gnieźnie. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do pożaru doszło w środę, 29 kwietnia 2020 roku przed godziną 19:00. Wówczas to strażacy otrzymali sygnał, że pali się zaplecze sklepu przy ulicy Budowlanych w Gnieźnie. Dzięki akcji ratunkowej pożar, który zaczął się już rozprzestrzeniać udało się ugasić.

Na miejscu zdarzenia obecni byli także policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego, którzy na terenie jednego z okolicznych bloków zatrzymali młodego, jak się okazało 24-letniego mężczyznę, który prawdopodobnie miał związek z podpaleniem. Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Straty, na szkodę kilku osób oszacowano na około 400 tysięcy złotych.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń biegłego przyczyną pożaru było podpalenie. Prokurator postawił 24-latkowi zarzut uszkodzenia mienia znacznej wartości. Na wniosek prokuratury w dniu 2 maja br. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu.

Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • dwóch policjantów prowadzi zatrzymanego mężczyznę

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.73 MB)